Mazurskie regaty

Regaty żeglarskie zaprzyjaźnionych stowarzyszeń z Oddziału Elektrownia Bełchatów "Giżycko 23"

Roman Lucimiński

6/26/20231 min read

W dniach 17-24.06.23 r. zaprzyjaźnione Stowarzyszenia i Kluby z Oddziału Elektrownia Bełchatów tj.: JK „Elektron”, Koło nr 1 SEP, Klub HDK PCK wzięły udział w regatach żeglarskich „ Giżycko 23”.

Załogi obsadziły jachty w Pięknej Górze k. Giżycka. Korzystając z pięknej pogody i przyjaznych wiatrów załogi zapoznawały się z jachtami. Regaty wieloetapowe rozpoczęły się w poniedziałek i trwały do czwartku. W pierwszych 3 etapach rywalizacja była wyrównana, ale ostatni etap zdecydowanie wygrała załoga Klubu HDK PCK, wygrywając tym samym całą rywalizację.

Wieczory były uprzyjemniane pieczeniem kiełbasek przy ognisku, wspólnym śpiewaniem szant i piosenek biesiadnych. Również wspólne było zwiedzanie kompleksu bunkrów z okresu II wojny światowej w Mamerkach, kompleksu zabudowań pałacowo folwarcznych w Sztynorcie czy też miasto Węgorzewo.

Czas płynął szybko, pogoda była sprzyjająca a atmosfera gorąca i przyjazna. Wszyscy uczestnicy wydarzenia pełni emocji już deklarują chęć uczestnictwa w podobnej imprezie w roku przyszłym.