Seminarium Techniczne K1 SEP

Seminarium Techniczne integrujące stowarzyszenia naukowo-techniczne działające w środowisku bełchatowskim poświęcone pamięci członków koła SEP

K1 SEP

11/17/20221 min read

Koło nr 1 OPt SEP przy PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów w dniu 17 listopada 2022 r. zorganizowało Seminarium Naukowo-Techniczne poświęcone pamięci zmarłych członków koła SEP. Na spotkaniu Prezes Koła Jacek Fidala wspominał Koleżanki i Kolegów, którzy odeszli z naszego grona. Największa część wypomnień została poświęcona założycielowi Koła nr 1, a obecnie również patronowi OPt SEP Tadeuszowi Malinowskiemu, który odszedł w 2021, pozostawiając za sobą ogromną wiedzę i doświadczenie z którego młodsze pokolenie powinno korzystać. Jako propagator motta "SEP Stowarzyszeniem Przyjaciół" wdrażał i popierał szeroko rozumiane dziedziny elektryki w kulturze i technice. Postać Tadeusza Malinowskiego w biografii i osiągnięciach zaprezentował i przedstawił Kolega Jerzy Antczak.

W drugiej części technicznej spotkania, swój referat zaprezentował Sebastian Żakowski. Wygłosili interesujący referat, przedstawiający nowoczesne techniki zabezpieczania powierzchni metalowych, betonowych i nie tylko.

Na koniec Prezes podziękował wszystkim przybyłym Gościom i Członkom SEP za kultywowanie wspomnień i pamięć o odeszłych Kolegach i Koleżankach SEP.